Новини і події

06-06-2016

КЮ ТА ДАН-ТЕСТИ – червень - 2016

04-05 червня 2016 року у м.Львів відбулися традиційні кю-тести на учнівські ступені та дан-тести на майстерські сту...

17-05-2016

Чемпіонат Європи – Тбілісі - 2016

13-14 травня 2016 року у м.Тбілісі (Грузія) відбулися змагання на чемпіонат Європи серед юнаків/дівчат 1998 –...

19-04-2016

Чемпіонат України – Львів - 2016

16-17 квітня 2016 року у м.Львів відбулися змагання на чемпіонат України серед молодших юнаків/молодших дівчат 2002...

Роль ката на тренуваннях

За словами Мас Оями, основні ката так близькі до “священних писань карате”, як тільки можна підійти. В “Це карате” він говорить : “Повторне тренування основних (ката) уможливлює вільне вираження в русі інших більш просунутих (ката)”. Далі Сосай говорить, що в п'яти ката Пинан утримуються всі бойові позиції й техніки, у багатому спектрі технічних варіацій. Як згадувалося в попередніх главах, Сосай також затверджував, що й у просунутих ката, Теншо - саме обов'язкове. У зв'язку із цим я ще раз привожу ще одну цитату з “Це карате”: "Теншо - це базова ілюстрація визначення карате, виведена з китайського кемпо, як техніка кіл, заснованих на крапках." Знову Сосай говорить: "Людей, яка тисячі раз зробив (ката) Теншо, і добре розуміє його теорію, може не тільки відбити будь-яку атаку, але й завжди зможе знайти перевагу для себе в будь-якій атаці, і завжди зможе ідеально захистити себе". Теншо повинне стати першим об'єктом для тренування, тому що будучи психологічної й теоречической основою тренування карате, а також центральним елементом у базових вправах карате, воно включає розповсюджені техніки, блоки й удари, і тісно пов'язане із самою сутністю карате.

Таким чином, усім нам слід глибоко вивчити Теншо, для того щоб опанувати карате належним чином. Теншо й Санчин об'єдналися й пропонують найглибший погляд на динамічні принципи карате, Санчин - на Янг (Уо, Твердий) аспекти сили (енергії) карате, а Теншо - Йин (Ин, М'який). Розуміння карате кожного разюче покращитися при ретельнім вивченні ката Теншо. Імовірно, однієї із самих популярних цитат про значимість і життєвої важливості ката є наступна цитата з Кенва Мабуни (Засновника Шите-Рю), яку Травні Ояма процитував у книзі “Це карате”: " Найважливішим у карате є Номінальні Вправи. У них переплелися все техніки захисту й нападу Із цієї причини ми повинні досконало знати їх аналітичну значимість, і ми повинні правильно їх виконувати." Хоча можливо є люди які думають, що можна ігнорувати самі номінальні вправи й займатися тільки бойовою практикою, таке відношення ніколи не приведе до реального прогресу в карате.

Тренування тільки номінальних вправ однак, не достатня для повноцінної дії. Різноманітність типів тренувань необхідно для того, щоб зробити руху ніг і кистей сильними й живими. На додаток, кожний повинен навчитися міняти положення й швидко пересуватися, інакше в реальній ситуації він не зможе досягтися високого рівня бою. Досить одного - двох номінальних вправ, якщо займатися ними правильно й настільки, коли вони стають його власними. Інші вправи тоді послужать як матеріал для вивчення або посилання. Як би не був широкий досвід людини, він пошук, якщо в ньому немає глибини. Не залежне тому, скільки номінальних вправ він може знати, якщо він не досить їх оттренировал, вони будуть пошуками. Вчитеся добре й тренуйтеся ретельно у дві або трьох формах, і коли прийде час їх використовувати, ви, не усвідомлюючи цього, виконаєте їх більш ефективно, ніж могли б подумати. Іншим моментом, на якім необхідно акцентувати увагу, є правильне тренування. Якщо методи вашого тренування не вірні, то не має значення, у скількох тренувальних боях ви взяли участь, або скільки каменів або дощок ви намагаєтеся розбити, тому що погані звички принесуть вам тільки невдачу.

Хоча вірно те, що номінальні вправи становлять найважливішу частину карате, не слід ігнорувати тренувальний бій і тренування в розбиванні каменів, дощок і іншого. Шлях до дійсно ефективного карате - уникати ленность і практикуватися серйозно з думкою про те, що номінальні вправи - це 50 відсотків вашої роботи, а залишок вашого тренування - інші 50 відсотків.

Одним із самих надихаючих досвідів у жизникаратека може бути спостереження майстерного виконання ката. Тут - інтеграція рухів і сили, чистота жесту, яка електризує атмосферу, не залишаючи в душі сумніву в силі й красі мистецтва карате. Саме до такого рівня совершенствав ката необхідно прагнути. У тренуванні ката, досвід повинен бути живим. Концентрація на наявнім завданні - всеохоплююча, і ця розумова заглибленість відбивається в повному фізичнім виснаженні в результаті. Якщо людей концентрується глибоко й виконує ката в повному обсязі, начебто перебуваючи в ситуації вибору між життям і смертю, фізичні вимоги - разючі. Ката практикується при повній волі уяви. Це допомагає підвищити емоційну насиченість під час тренувань ката. Період мокусо перед виконанням ката - це як спокій перед штормом. карате, що займається, проходить через інтенсивну зміну свідомості, навмисний крок уперед у розумовій поінформованості.

Для старших студентів зброя стає природнім кроком уперед у мистецтві каратэ-до. Зброя вчить студента важливості фокуса й балансового контролю. Каратэка бачать у своїй уяві навколо себе багато сильних супротивників, проти яких йому потрібно битися, начебто захищаючи своє життя. Руху відбивають його напружені розумові процеси, і можна відчути енергію його аури. Атмосфера електризується від сили виконання, і особистість каратэки наповнює додже. По закінченню ката электризованность потухає, каратэка вертається в себе. Це подібно пригоді циклону, після якого все вертається до напруженого спокою. Така поглощенность тренує тіло, дисциплінує розум і підковує дух. Розширюється розуміння техніки. Не буде перебільшенням сказати, що найглибша здатність проникнення в суть карате з'являється при інтенсивних тренуваннях ката. Тисячі сконцентрованих повторень ката приводять до надприродної координації й високоотточеной чутливості в кумитэ. Це дозволяє каратэка знати, коли його супротивник збирається зробити рух навіть раніше, коли це знає сам супротивник, і він ідеально реагує, перебуваючи в стані, коли розум вільний від попереднього обмірковування або занепокоєння. Руху людини, яка опанувала ката, видадуться такими легенями й не потребуючими зусиль, вони викривають роки тренувань, необхідних для того, щоб досягтися такого рівня. Не тільки розвиток технік забезпечується практикованием ката, студентові також надана можливість розбудовувати сильний характер, перемагаючи багато перешкод на шляху оволодіння цим мистецтвом. При введенні турнірів і спортивного аспекту в карате за кілька останніх десятиліть, роль ката в тренуванні деяких каратека значно змінилася. Однак, без ката каратека незабаром зустрічається зі стіною, через яку він, здається, не може пройти. Він не здатний розвити цю наэлектролизованность майстри, яка виходить і наповнює собою атмосферу. Каратека ката, що не обертає уваги на, обманює себе. Незабаром фізичні характеристики почнуть в'янути, і він залишиться тільки зі спогадами про те, яким він був раніше.

Факт у тому, що саме багатогодинними заняттями ката, на яких іноді практикується тільки одне або два кати, і повторюються знову й знову, можна розвити в собі дійсне почуття сили, яке оточує сьогодення каратека. Сосай Ояма виконував ката 100 раз щодня в дні самоти в горах. Такі тренування не тільки розбудовують чудові техніки, але також діють як форма медитації для тренування духу.

Ката було життєво важливою частиною тренувань із часів перших, що орієнтуються корінь, коли в монастирі Шаолінь в 520 в. з'явився Бодхидхарма. Карате сьогодні розвивається зі швидкістю, ніколи раніше не веденої, і всі каратека несуть безмірний тягар відповідальності за збереження сутності мистецтва, яке в найбільш прекрасній і виразній формі проявляється в ката. Той, хто не практикує ката, не займається дійсним мистецтвом карате взагалі. Ката, звичайно, не обмежене тільки для молодих і моторних. Факт у тому, що одним із самих чудових моментів у ката є те, що ката можуть займатися не залежно від віку й стану. Це прекрасний метод фізичного тренування, і він може виконуватися зі швидкістю, найбільш зручної для індивідуального, що займається. Здається, не існує краще форми вправи для людства взагалі, чому ката. Ви самі повинні вивчити повну межу ваших здатностей. Як усі прагнення, спрямовані на розвиток тіла, розуму й духу, цей досвід - дуже особистісний і досягнуті результати перебувають у прямім співвідношенні із глибиною концентрації й часом, витраченому на заняття.

Вгору ↑