Новини і події

06-06-2016

КЮ ТА ДАН-ТЕСТИ – червень - 2016

04-05 червня 2016 року у м.Львів відбулися традиційні кю-тести на учнівські ступені та дан-тести на майстерські сту...

17-05-2016

Чемпіонат Європи – Тбілісі - 2016

13-14 травня 2016 року у м.Тбілісі (Грузія) відбулися змагання на чемпіонат Європи серед юнаків/дівчат 1998 –...

19-04-2016

Чемпіонат України – Львів - 2016

16-17 квітня 2016 року у м.Львів відбулися змагання на чемпіонат України серед молодших юнаків/молодших дівчат 2002...

Значення назв ката

За словами Сосая Оями, тому що деякі назви ката взяті від відомих Окінавских воїнів, або відносять до історії прадавнього Китаю, вони мало що значать для нас сьогодні. Хоча, можливо, імена повинні бути оновлені, потрібно думати й про збереження традицій. Збереження традицій, однак, втрачає свій зміст, коли значення традицій так незрозуміло, що зовсім губиться, і немає доречної причини для її використання.


Kaтa Південного походження Ката Санчін (Sanchin)
Kaтa Південного походження Ката Санчін (Sanchin)

Санчін - "Три битви". Має різні тлумачення, наприклад: координація стійки, подиху й рухів руками, або уніфікація (об'єднання) тіла, розуму й духу. Сосай Ояма також говорить про координацію між розумом, духом і технікою.

У Сосая Оями є три принципи, важливі для оволодіння ката:

  1. темп техніки
  2. крапки силового натиску
  3. контроль подиху

Вони також можуть уважатися трьома крапками координації в Санчин. Це ката привіз в Окінаву з Китаю Канрю Хиганна. На цьому ката засновували своє навчання школи Наха-Тих. Також уважається, що Санчин виходить ще із часів Бадхидхарми й монастиря Шаолінь.

Ката Теншо (Tensho)
Ката Теншо (Tensho)

Теншо - "долоні, Що Повертаються, змінюються руки". Це ката створив Чоюн Міягі як доповнення до Санчин. Міягі розробив Теншо після глибокого вивчення китайського ката Роккишу. Сосай Ояма говорив, що це саме обов'язкове із усіх просунутих ката карате.

Ката Гекусай Дай і Гекусай Рє Gekusai Dai and Gekusai Sho
Ката Гекусай Дай і Гекусай Рє Gekusai Dai and Gekusai Sho

Гекусай Шо - "Завойовуй і займай - молодший"

Гекусай Дай - "Завойовуй і займай - старший". Може також позначати:"бери приступом міцність". Ката Гекусай були створені Міягі в 1940 році з метою навчання сильних і потужних рухів. Немає особливих причин для використання ярликів “старший” і “молодший” на противагу “один” і “два”.

Ката Сайфа (Saifa)
Ката Сайфа (Saifa)

Сайфа (Сайха) - "Максимальне руйнування". Це ката також створив Міягі (Chojun Miyagi). Назва підтримує почуття вираження максимально потенціалу через тілесний інструмент, а також pешимости й сили духу бусидо, сокpушающих будь-які пpегpади.

Ката Сейчин (Seienchin)
Ката Сейчин (Seienchin)

Сейчин - Двозначно в значенні. Часто переводиться як "Шторм усередині спокою". Дослівно позначає "атакуй заколотне поселення", або "Придуши відступу", залежно від того, у яких китайських знаках використовується. Назва вказує необхідність перевершити слабості духу й придушити будь-яке бажання здатися при зустрічі життєвих випробувань. Потрібно “придушити відступаюче серце”.

Ката Гарю (Garyu)
Ката Гарю (Garyu)

Гарю - " дракон, Що Опирається, ". У філософії слово Гарю ставиться до великій людині, яка залишається в невідомості. Це ката було створено Сосаем Оямой. Гарю було його псевдонімом у його ранній діяльності в карате. Дійсний каратист розбудовує в собі дух сумирності, і дракон, що як опирається, має силу, але вибирає - не випускати її.

Ката Сейпай (Seipai)
Ката Сейпай (Seipai)

Сейпай - "Вісімнадцять рук". Це було одне із самих просунутих ката в школах Наха-Тих. хоча те ката, яке відомо в Киокушин, так відрізняється від версії Годзю, що може взагалі розглядатися як окреме ката.

Ката північного впливу. Ката Тайкиоку (Taikyoku)
Ката північного впливу. Ката Тайкиоку (Taikyoku)

Тайкиоку - Першопричина - Велика межа. Тайкиоку ката були створені Гичином Фунакоши. Сосай Ояма описує ката Тайкиоку як основу всіх ката, пізнання якому потрібно навчитися, перш ніж навчатися йти по стежці карате. Знаки в Китайській мові читаються T'ai Ch'i.

Ката Пинан (Pinan)
Ката Пинан (Pinan)

Пинан Хейаню - "Спокійний розум, спокійна безпека." Продовження Пинана Хейан ("Мирний розум, мирна безпека." П'ять ката Пинан були створені Анко Итосу (інструктором Фунакоши) в 1905 році, як спрощені версії просунутих китайських форм (включаючи канку), для того щоб навчати дітей. Віддане тренування карате- до принесе спокійний дух і умиротворення певен серця.

Ката Янцу (Yantsu)
Ката Янцу (Yantsu)

Янцу - Говорять, це ім'я китайського військового аташе в Окінаві в 19 столітті. Іноді воно також переводиться як "Забезпечити чистоту", указуючи на те, що каждий повинен щодня напружувати всі зусилля в битві життя, з метою подолати слабості й залишитися чистим у серце.

Цукино Ката (Tsuki No Kata)
Цукино Ката (Tsuki No Kata)

Цукино Ката - Ката ударів кулаком. Це ката вчить дотримувати й направляти силу удару в будь-якому напрямку й різною зброєю.

Ката Сушихо (Sushiho)
Ката Сушихо (Sushiho)

Сусихо - "П'ятдесят чотири ступні." Це ката було одним із двох самих просунутих у школах Шури-Тих. Крім того, що, імовірно, існує цифровий зв'язок між назвою й числом рухів у первісній формі, число 54 також пов'язане з Буддисткою філософією.

Ката Канку (Kanku)
Ката Канку (Kanku)

Канку - "Побач небеса", "подивися на небо". Спочатку це ката називалося "Кушанку". Як говорять, це - звання, привласнене китайському військовому аташе в Окінаві. Історичний Кушанку (Гуан Кю), який пов'язаний із уведенням ката Канку, прийшов в Окінаву в 1756 році. Він був експертом по рукопашному бою й продемонстрував свої здатності, перебуваючи в Окінаві. Уважається, що ката Канку дотепер зберігає багато елементів перших виступів Кушанку. Саме це ката вибрав Фунакоши для виконання на першій суспільній демонстрації карате- до в Японії, в 1922 році. Канку - це вище ката в Киокушин. Коли руки виконуючого з'єднуються у відкритій позиції, він дивиться на небеса через руки й міркує про значимість доблесті для людини й про нескінченність небес. Поки небо й земля перебувають у їхньому астрономічному шляху, усе буде гарне Сонце знову підніметься завтра й з ним прийде нова надія, яким би важким не видався сьогоднішній день.