WKO SHINKYOKUSHINKAI Oleksandr Korol Branch in Ukraine

ІСТОРІЯ ФЕДЕРАЦІЇ

Історія створення Львівської Обласної Федерації Кіокушинкай Карате (ЛОФКК) бере свій початок в 80-х роках минулого століття й тісно пов’язана з біографією президента федерації сенсея Олександра Сергійовича Короля. В радянські часи інформації про східні єдиноборства практично не було, однак знаходились ентузіасти, які намагались звідусіль відшукати хоч якісь відомості про карате. Одним з них був Володимир Севериненко, який займався карате спочатку в Рівному, а згодом відвідував секцію шотокан карате у Львові. Саме там Олександр розпочав свій шлях. Вже через рік в смт. Красне (Львівська обл.) була створена невеличка група палких прихильників карате під керівництвом Олега Яворського.

Вже тоді бойове мистецтво стало ключовим в житті Олександра Сергійовича. Під час служби в Збройних силах Радянського Союзу Олександр потрапив до групи офіцерів, які займались цим спортом. Перед демобілізацією, на останньому тренуванні Олександру побажали великих досягнень в карате. Ці побажання не забарились і втілились в реальність.

В 1989 році у Львові Олександр Сергійович почав наполегливо тренуватись у секції карате Анатолія Країнського (учень Андрія Чистова). Вже через декілька місяців він став найкращим учнем в групі. В 1992 році Країнський створив приватне підприємство «РоМарія», в якому Олександр зайняв посаду заступника директора зі спортивної роботи.

В 1994 році Король Олександр відкрив секцію в смт. Красне, а через рік створив Львівський обласний спортивний клуб «Кіокушинкай» і став його президентом. В той час до клубу, окрім краснянської групи, приєднався золочівський осередок, який тоді очолював Петро Процишин . Під час створення клубу, загальна кількість спортсменів становила 180 чоловік. Варто згадати яскравих особистостей того часу: Волченков Максим, Полторак Микола, Бочан Михайло, Бачурін Олександр, Бабій Оксана, Сахаров Микола, Олійник Андрій, Олійник Ліда, Крюков Віталій, Шавала Юрій, Шабат Юрій, Коцан Сергій, Баб’юк Андрій, Самарик Борис та багато інших.

У 1998 році розпочалася нова сторінкою в історії львівського карате. Свій перший семінар провів сенсей Олександр Гончаренко, після чого технічний рівень каратистів стрімко пішов вгору. Через два роки лави інструкторів Львівського обласного спортивного клубу «Кіокушинкай» поповнив Сергій Мутін, який покинув свого тренера Кульчицького Олександра.

В 2002 році ЛОСК «Кіокушинкай» змінює свою назву на сучасну – Львівська обласна федерація кіокушинкай карате. В цей час буський осередок очолював Віталій Крюков, золочівський – Володимир Красносельський, а дрогобицький – Олександр Золочевський.

В цьому ж році Король Олександр організовує Чемпіонат України у Львові, який став одночасно і відбірковими змаганнями до чемпіонату Європи серед юніорів. Це були перші змагання такого масштабу, організовані ЛОФКК. За результатом цих змагань місце в збірній України отримав Король Олег, який додав в скарбничку обласної федерації першу нагороду європейського рівня (ІІІ-є місце, м. Сольнок, Угорщина).

В 2004 році ЛОФКК організовує Кубок України серед дорослих. Вперше володарем кубку України від Львівщини на цих змаганнях став наш вихованець Волченков Максим, а призером – Крюков Віталій. Обоє спортсменів у складі збірної України виступали на Чемпіонаті Європи в м. Копенгаген (Данія). Співорганізатором та спонсором цього Кубку України був керівник ПП «Кубера» п. Юрій Казьо, який забезпечив переможцям та призерам вручення цінних призів. Також п. Казьо підтримував федерацію в організації інших змагань: Кубок України 2005 року, Чемпіонат України 2007 року; свого часу надавав спонсорську допомогу при поїздках на всі Чемпіонати Європи. Львівська обласна федерація особливо вдячна пану Юрію Казьо за вагомий внесок у її розвиток.

Починаючи з 1998 року щовесни та щоосені у Львові президент УФКК сенсей Олександр Гончаренко проводить навчально-атестаційні семінари. З наступного року делегація обласної федерації приймає участь у міжнародній зимовій та літній школах, що проводились у м. Вінниця (також під керівництвом сенсея Гончаренка О.В.). Результат таких навчань не забарився. З 2000 року з’явилась ціла плеяда блискучих львівських спортсменів, що показували чудові результати як в розділі «куміте», так і в розділі «ката». Найкращі з них: Волченков Максим, Крюков Віталій, Король Олег, Забродська Ксеня, Бабич Тарас, Коваль Андрій, Король Ярина, Мелько Тетяна, Проців Роман, Федаш Руслан, Андрєєв Олег, Андрєєва Юлія та інші.

В грудні 2005 року Король Олександр розпочав викладацьку діяльність на кафедрі фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка». Ця подія також вплинула на розвиток федерації, адже багато студентів університету отримали змогу вивчати кіокушинкай карате. Яскравим прикладом став Кирилів Ярослав, який на 1-ому курсі почав займатися в групі по зацікавленості, і до закінчення ВНЗ розвинув свою майстерність до рівня 1-ого дану (чорного поясу). Серед інших спортсменів-студентів НУ «ЛП»: Магарський Степан, Ружицька Мар’яна, Лук’янченко Юрій, Шугайло Ярослав, Репецький Юрій.

Тоді ж більш активно почали розвиватись районні осередки, особливо в м. Золочів, який очолює сенсей Володимир Красносельський (3-ій дан) та в місті Буськ, керівником якого є семпай Віталій Крюков (2-ий дан). Саме вони підготували велику кількість спортсменів, які почали успішно виступати не лише на чемпіонатах та Кубках України, а й на змаганнях європейського рівня. Найбільш титулованими з них є: Буський осередок – Диба Олег, Рибак Олександр, Максимів Ігор, Керкало Анастасія, Дерев’янко Наталя, Крюков Юрій, Паляниця Божена, Макух Христина; Золочівський осередок – Ференц Ростислав, Кобилко Ігор, Красота Юрій, Андрєєва Юлія, Кузьмочко Михайло, Тарапата Олег, Кузьма Андрій.

Також прогресує у розвитку й Дрогобицький осередок (керівник – семпай Золочевський Олександр, 1-ий дан). У 2011 році вперше в Дрогобич привезла медаль з Чемпіонату України серед юнаків Коваленко Ірина.

Починаючи з 2000 року і до тепер Львівська обласна федерація щорічно організовує літні спортивно-відпочинкові табори в Болгарії та в Карпатах. Основною метою проведення таких таборів є зміцнення командного духу спортсменів, вміння перебувати в колективі, оздоровлення та підвищення спортивної майстерності дітей.

В 2009 році Короля Олександра було призначено бранчшифом WKO, що стало початком нового етапу у розвитку обласної федерації.

Найбільш титулованими спортсменами ЛОФКК за 2010-2011 роки є:

серед юніорів:

Климко Юрій, Макух Христина – 3-тє місце на Чемпіонаті Європи;

серед дорослих:

Мелько Тетяна – срібна призерка Чемпіонату України та Кубку України;

Дереза Олена – срібна призерка Чемпіонату України, чемпіонка України серед молоді, володарка Кубку України;

Кобилко Ігор – чемпіон України серед молоді, срібний призер Кубку України;

Король Ярина – багаторазова чемпіонка України серед дівчат, юніорок, молоді та дорослих у розділах «кумі те» та «ката», срібна призерка Чемпіонату Європи серед юніорів;

Король Олег – чемпіон України та володар Кубку України у розділі «ката», бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів;

Мицавка Юрій – багаторазовий призер Чемпіонатів та Кубків України, чемпіон України, 3-разовий володар Кубку України, абсолютний чемпіон України, срібний призер Чемпіонату Європи серед молоді.

x

x
Зворотній зв'язок
Зворотній зв'язок